SMOKINGAI

Smokingai- tai juodi vakariniai švarkai, su ilgais atlasiniais atlapais, apykakle. Ne visi žino, kad smokingą pasauliui padovanojo, ne kas kitas kaip viena iš turtingiausių savo tradicijomis ir turinčia savitą nepakartojamą graciją, šalis Anglija. Smokingas- yra visavertis Angliškos mados kūrinys. Tačiau smokingai greitai išpopuliarėjo ir puikiai prigijo visame pasaulyje. Jau kelis dešimtmečius mes galime grožėtis elegantiškais smokingais įvairiose ceremonijose, renginiuose, šventėse. Smokingą būtinai turi lydėti elegantiški marškiniai, tinkančios sąsagos.

Smokingai- tai nėra tiesiog šventiniai kostiumai, tai šis tas daugiau. Smokingas- tai išskirtinumo ženklas, tarsi rodiklis socialinio statuso. Žinoma, toks apibrėžimas nelabai tinka šiuolaikinei visuomenei, tačiau tikri smokingai ir dabar yra tik išskirtinių modelių. Smokingas turi būti juodos spalvos. Dabar smokingai būna ir kitokių, šviesesnių spalvų. Tačiau klasikiniais yra laikomi juodos spalvos smokingai. Nepamirškime, kad ir juoda spalva turi nemažai atspalvių, o medžiaga įvairių skitingų faktūrų. Etiketas reikalauja, kad smokingo kišenėje butų šilkinė nosinaitė, o ant vyro liemens platus diržas- juosmens juosta (su juodu smokingu juoda, su baltu smokingu balta). Taip pat smokingą būtinai lydi kaklaraištis- peteliškė.

Prie smokingo vyrai dedasi ilgas šilkines kojines ir batus su raišteliais. Taip pat vyrai neturi pamiršti, kad batai prie smokingo turi būti nelakuoti. Prie jodo smokingo galite pasirinkti baltos spalvos šaliką, cilindro formos kepure ir lazdą.